List of Global Citizenship Award 2009-2010

SCHOOL NAME
Access International Academy Ningbo
Mads Szklany
American International School Hong Kong Oggar Minn
American International School of Guangzhou Anna Cai
American School in Japan Ayaka Doyle
Bali International School Nagi Matsuoka
Bandung International School Christy Sutanto
Bangkok Patana School Lamtharn (Hanoi) Hantrakul
Beijing BISS International School Monique Brown
Brent International School Baguio Noelle Marie F. Sanidad
Brent International School Manila Benjamin M. Jance IV
Canadian Academy Thadaphong Oat Sitalasai
Canadian International School of Hong Kong Solomon Leung
Cebu International School Sang Pil (Raul) Hwang
Chinese International School, Hong Kong Hannah Short
Christian Academy in Japan Jonathan Love
Concordia International School Shanghai Yang Yang
Dominican International School, Taipei Eve Lee
Faith Academy Manila Soo Wan Choi
Fukuoka International School Lucy Francesca Habel
Gyeonggi Suwon International School Eunjin Park
Hangzhou International School Michelle Hao
Hong Kong International School Ariane Turley
International Christian School of Hong Kong Hyun Dong David Woo
International School Bangkok Annirudh Balachandran
International School Manila Michelle Ferreol
International School of Beijing Stephanie Zhan
International School of Kuala Lumpur Nathaniel Kaili Tan
International School of Kuantan John Reniel F. Geronimo
International School of Tianjin Ha Yeon Lee
International School Singapore Jakeb Daniel Stunz
International School, Ho Chi Minh City Peeraporn Mitrchaiyanant
Jakarta International School Giulia Corsi
Korea Interenational School Beatrice Park
Kunming International Academy Louisa Guo
Lanna International School Thailand Narat Hansirichai
Marist Brothers International School Soo Min Cho
Mont'Kiara International School Ji Won Han
Nagoya International School Terri Kim
Northbridge International School Cambodia Yu Ting (Sky) Qing
Osaka International School Nur Zawanah Zabidi
Qingdao MTI International School Kee Wook Lee
QSI International School of Shekou Laura Edwards
Ruamrudee International School Siddharth Saravat
Saigon South International School Kyu Ree Kang
Seisen International School Buyan Pan
Seoul Foreign School Andrew Strege
Seoul International School Christy Kim
Shanghai American School, Pudong Campus Faline (Min) Lin
Shanghai American School, Puxi Campus Hae Ju Kang
Shanghai Community International School-Hongqiao Campus Mimi Yi-Wen Hung
Shanghai Community International School-Pudong Campus Lisa Chase
Shekou International School Chui Hoi Ting Angel
Singapore American School Ava K. Mehta
St. Maur International School Nisha Almoula
Surabaya International School Maria Chiara Lucatello
Taejon Christian International School Yongjoo Joanne Kim
Taipei American School Jennifer Chiang
Thai-Chinese International School Che-Hsu “Sam” Chang
Tianjin International School Na Young (Gloria) Shin
United Nations International School of Hanoi Viet Hoa Vu
United World College of South East Asia Krisztina Pjeczka
Vientiane International School Alan Meckdala-Reece
Western Academy of Beijing Charlotte Landwehr
Wuhan Yangtze International School Joshua Mittler
Xiamen International School SooJung (Crystal) Wang
Yokohama International School Julie Kinoshita
Yongsan International School of Seoul Joanne Lee



Mr. Robert Oldread, EARCOS Asst. Director together with Ver Castro ready to send out the Global Citizenship certificate to all the winners.